OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.
 2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 4. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek Msze Św. o godz. 8.00 (w kościele) i 18.00  na cmentarzu, nabożeństwo  za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.15, kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Usilna prośba – robiąc porządki na grobach segregujmy śmieci, do odpadów zielonych nie wrzucajmy toreb z folii, betonu, ziemi,  nie wrzucajmy również wieńców ze sztucznymi kwiatami czy plastikiem.
 6. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte z poświęceniem kopru tego dnia o godz. 8,30, 10.00, 11.40 nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego (intencje można zapisywać od dzisiaj i przed nabożeństwem), 12.00 SUMA ODPUSTOWA i 17.00, Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji. W naszej parafii z racji uroczystości odpustowej parafian i gości przebywających na terenie parafii w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Msza Św. w I sobotę miesiąca o godz. 18.00.
 8. O sprzątanie kościoła w czwartek prosimy rodziny z ul. Koziogórskiej.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 10. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Marian Błaszczuk l. 60. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 12. W tym tygodniu patronuje nam:
 • w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney,  gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.