NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
 2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa i podawania wiernym wina podczas Mszy Św. o godz. 9.00 i 17.00.
 3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ks. Abp Stanisław Budzik udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego piątku 31 grudnia.
 5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
 6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 7. O sprzątanie kościoła w piątek prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, i potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. Od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Wizyta duszpasterska będzie się odbywała podobnie jak w ubiegłym roku z zachowaniem reżimu sanitarnego. Można przyjmować kapłana w domu, przed domem oraz będą Msze Św. i błogosławieństwo kolędowe rodzin z bloków lub ulicy.
 • Poniedziałek – od godz. 11.00 2 ks.- Bachus.
 • Wtorek – od godz. 9.00 2ks. – Aleksandrówka, Serniawy i Kol. Serniawy,
 • Środa – od godz. 9.00 2ks. – Chutcze.
 • Czwartek – od godz. 9.00 2ks. Petryłów i Wólka Petryłowska
 • Piątek – od godz. 9.00 2ks. Łowcza i Kol. Łowcza

Plan wizyty kolędowej jest dostępny na tablicy ogłoszeń naszej parafii.