NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 2. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w kościele o godz. 8.00, 11.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 9.30. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszymy ulicami: Kościelną, Rynek i Brzeską z procesją do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy i zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.
  Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca, młodzież i wspólnoty do niesienia chorągwi i feretronów, Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji, Panów strażaków prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom procesji, pamiętajmy też o maseczkach i zachowaniu właściwej odległości. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
 3. Przez całą oktawę Bożego Ciała Procesja wokół kościoła po Mszy Św. o godz. 18.00. Procesję w czasie oktawy przygotowują: piątek- Sawin, sobota-modlący się w kaplicy w Petryłowie, w poniedziałek- Kozia Góra, wtorek modlący się w kaplicy w Chutczu, środa- Łowcza, Kol. Łowcza, Malinówka.
 4. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
 5. Poświęcenie pól: Łowcza i Kol. Łowcza w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 18.30, w przyszłą niedzielę: Kozia Góra o godz. 15.00, Petryłów i Wólka Petryłowska o godz. 18.30.
 6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 7. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dekorację i sprzątanie kościoła, za wykoszenie trawy na placu kościelnym i przy plebanii i za troskę o duchowe przeżycie pierwszej spowiedzi i Komunii Św.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy  rodziny z ul. Obłonie.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. i of. 100zł na potrzeby parafii którą złożyła P. Agnieszka Siwek. Bóg zapłać.
 10. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 11.  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności +Ryszard Poncak l. 63 i +Karol Fajks l. 19, jego pogrzeb jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…