JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.
 2. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.
 3. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach dzisiaj o godz. 16.30.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas porannej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych.
 5. Dziękujemy za sprzątanie sprzątanie kościoła i ofiarę. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
 7. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie i za of. bezim. na potrzeby parafii.. Bóg zapłać.
 8. Tygodniki N. i G.N. i Mały G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, kalendarze maryjne w zakrystii.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Teresa Różalska l. 84, + Maria Matys l.77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
 • w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.