DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.
 2. Msza Św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie w piątek 13 sierpnia o godz. 19.00.
 3. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
 4. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny.
 5. Piknik charytatywny z wieloma atrakcjami w celu wsparcia rehabilitacji Wojciecha Kędzierawskiego dzisiaj w parku w Sawinie od godz. 13.00.
 6. Dziękujemy za sprzątanie, piękną, dopasowaną do odpustu dekorację kwiatami kościoła i of. Bóg zapłać. Radzie Duszpasterskiej dziękujemy za pomoc w organizacji odpustu i procesji, paniom za przygotowanie poczęstunku po sumie, paniom za ofiarowane ogórki, smalec, chleb, ciasto, dzieciom, młodzieży i starszym za zaangażowany udział w procesji, służbie kościelnej i liturgicznej za służenie przy ołtarzu, za wszelką pomoc serdeczni dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy  kolejne rodziny z ul. Koziogórskiej.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. 100zl złożył P. Piotr Urbanowicz. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:+ Maria Kiszowara l. 90 i + Roman Szmit l.66, jego pogrzeb jutro o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy,;
 • we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec  diakon i męczennik;
 • w środę 11 sierpnia – św. Klara dziewica, założycielka klarysek;
 • w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter, franciszkanin, męczennik.