DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 18.00 Msza Św. z procesją. Procesję  przygotowują:  w poniedziałek- Kozia Góra, wtorek modlący się w kaplicy      w Chutczu, środa- Łowcza, Kol. Łowcza, Malinówka. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej  wyruszymy ulicami: Brzeską, Przechodnią i Kościelną z procesją do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy i zatroszczmy się o przystrojenie domów.
  Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca, młodzież i wspólnoty do niesienia chorągwi i feretronów, Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji, Panów strażaków prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom procesji, pamiętajmy też o maseczkach i zachowaniu właściwej odległości. Po procesji poświęcenie wianków.
 5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post.
 6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 7. Bardzo serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym piękne ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym, liturgicznej służbie ołtarza, strażakom, Radzie Duszpasterskiej, dziękujemy za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
 8. Dziękujemy za sprzątanie i of. 70zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Obłonie.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: 100zł, bezim. 100zł, 100zł,  1300zł, bezim. 100zł, bezim. 200zł. Bóg zapłać.
 11. W tym tygodniu patronuje nam: – we wtorek 8 VI – św. Jadwiga Królowa(1374-1399).