DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
 2. W środę Dzień Ojca. Tego dnia w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
 3. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
 4. W piątek 25 czerwca Ks. Bp Artur Miziński udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Spowiedź młodzieży i ich świadków w środę o godz. 18.30.
 5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Dziękujmy za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Msze św. z racji zakończenia roku szkolnego: w Wólce Petryłowskiej w poniedziałek godz. 9.00, w Sawinie w czwartek o godz. 8.00 i 10.00.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie. Panom Adamowi Remiś i Pawłowi Wachulskiemu dziękujemy za prace naprawcze przy kościele. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki N. i G.N. oraz Mały G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
  • w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.