DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. Msza Św. na Podchyliniu dzisiaj o godz. 14.00.
 4. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze Święte z poświęceniem ziarna siewnego w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach o godz. 10.30.
 5. Uroczystości odpustowe na Górze Chełmskiej rozpoczną się 7 września o godz. 16.00 przywitaniem pielgrzymów, SUMA POTYFIKALNA w środę 8 września o godz. 11.30, szczegółowy program uroczystości na plakacie w gablocie.
 6. Za sprzątanie kościoła i of. 80zł dziękujemy rodzinom z ul. Brzezina. Bóg zapłać. Przy zalewaniu fundamentów pracowali P: Darek, Hubert, Stefan, Paweł, gruz wywiózł P.: Michał, lawy fundamentowe wykopał P. Jan za gratisowo wykonaną pracę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Zastawie.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: rodz. Grzybów 200zł, bezim. 200zł. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Marlena i Mariusz dziękując im za kwiaty i of. 200zł na potrzeby parafii pomódlmy się w ich intencji za wstawiennictwem MB…