DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.
 2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
 3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o 16.30.
 4. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w I czwartek miesiąca o godz. 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i of. dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Podgrabowej.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i of. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
 • we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
 • w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.