DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
 2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
 3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 4. Msza Św. zbiorowa i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w środę 13X o godz. 19.00.
 5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 6. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe na poszczególne dni i koperty są wyłożone na bocznym ołtarzu.
 8. Za sprzątanie kościoła, grabienie i wywiezienie liści dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Dziękujemy za gratisową pracę przy murku – za wykonaną pracę, trud i poświęcony czas i dobry przykład troski o naszą parafię serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 11. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, a kalendarze maryjne na rok 2022 są do nabycia w zakrystii.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
 • w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
 • w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.