DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Pan Bóg i w obecnym czasie troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości.
 2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.
 3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski.
 4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msze Święte z racji rozpoczęcia roku szkolnego w Sawinie we wtorek 31 sierpnia o godz. 10.00, w Wólce Petryłowskiej w środę o godz. 9.00.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.
 6. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
 7. W I sobotę miesiąca Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 9. Msza Św. na Podchyliniu w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła piękne kwiaty i ofiarę na kościół. Dziękujemy także tym, którzy sprzątali gruz i wykonali pracę gratisowo przy przytułku. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Koziogórskiej.
 12. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i za of. bezim. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 13. Tygodniki N. i G.N. oraz Mały G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.