DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 2. Msza Św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie jutro 13 września o godz. 19.00.
 3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
 4. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
 5. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i of. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zastawie.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. i bezim.. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
 • w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
 • w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
 • w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.