DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021

 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
 2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Dzisiaj będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi, który jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
 4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
 5. W pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.30.
 6. Droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.30, gorzkie żale w niedziele o godz. 16.30.
 7. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00.
 8. Msza Św. w I sobotę miesiąca o godz. 17.00.
 9. Program rekolekcji wielkopostnych dostępny jest na stronie internetowej i w gablocie.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
 12. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 13. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i za of. 100zl na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 14. ZAPOWIEDZI: Kamil Steć z Sawina par. tut. i Eliza Dagmara Jerzmańska ze Skaryszewa par. Św. Jakuba Ap. – zap. – I.
 15. W tym tygodniu patronuje nam:– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz, królewicz.
 16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Wanda Lewkowicz l. 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…