DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3 stycznia 2021

  1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
  3. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego z dodatkową Mszą Św. w kościele o godz. 10.30. Taca w tym dniu jest przeznaczona na misje.
  4. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.30, w tym dniu będziemy też modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  5. W imieniu Ks. Rektora MSD w Lublinie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz seminarium. Dziękujemy też za of. Bezimienną 80zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i of. 40zł. Bóg zapłać.
  7. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1B.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: +Barbara Marczuk l. 69, i +Teodozja Steć l. 82 jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…