DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. Dzisiaj w naszej wspólnocie rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych.
 4. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 5. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. W naszym kościele Msze Święte o godz. 6,30(roraty), 9.00 i 17.00, w Chutczu 10.30, w Petryłowie 12.00.
 6. Msze Święte roratnie w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za przycięcie i zawieszenie drzwi w szpitaliku. Bóg zapłać.
 10. Tygodniki N. (od dzisiaj w cenie 8zł) i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, świece wigilijne CARITAS w zakrystii.  (małe 7zł, duże 18zł).
 11. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca +Julia Stopa l. 92, +Roman Sawka l.89, +Irena Marciniak l. 82 jej pogrzeb w poniedziałek godz. 13.30, +Bolesława Mazurek l. 84 jej pogrzeb we wtorek  godz. 13.30. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…
 12. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 • wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.