CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021

  1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.
  2. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.
  3. Litanię do Św. Józefa odmawiamy codziennie do uroczystości Św. Józefa po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  4. Droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.30, gorzkie żale w niedziele o godz. 16.30.
  5. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
  6. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
  7. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, za of. bezim. 100zł na potrzeby parafii, na kwiaty do grobu Pańskiego ofiary złożyli: bezim. 30zł, bezim. 20zł, bezim. 40zł, bezim. 100zł, bezim. 50zł. Bóg zapłać.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.