CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
 2. Zapraszamy na Msze Święte roratnie w środę o godz. 6.30, w piątek o godz. 8.00.
 3. Nowenna do Bożego Narodzenia dzisiaj w niedzielę o godz. 16.45, w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy Św. o godz.17.00, w środę i w piątek po roratach.
 4. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 5. Msza Św. w intencji zmarłych od wigilii 2020r. do wigilii 2021 r. w piątek 24 XII o godz. 8.00. Zapraszamy rodziny, w których po raz pierwszy zabraknie najbliższych przy wigilijnym stole na Mszę Św. w piątek o godz. 8.00.
 6. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą zwaną Pasterką w kaplicy w Petryłowie w piątek o godz. 21.00, w kościele w Sawinie Pasterka o godz. 23.00. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego w porządku niedzielnym.
 7. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej parafii według porządku niedzielnego. Poświęcenie owsa po Mszach Św.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie i dekorację kościoła prosimy rodziny z ul. Kościelnej.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i za ofiary na potrzeby kościoła.
 11. Tygodniki N., G.N. i Mały G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, świece wigilijne CARITAS  w zakrystii.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.
 13. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana +Helena Gaj l. 89. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…