ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 1. Jutro, w poniedziałek (drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w Chutczu o godz. 11.00, w Petryłowie o godz. 15.30, w naszej parafii jest to Dzień Chorych, w czasie każdej Mszy Św. będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych, prosimy o pomoc osobom chorym  i starszym w przybyciu do kościoła. Prosimy też o zgłaszanie adresów chorych, którzy pragną w czasie wielkanocnym wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą. Terminy odwiedzin ustalimy ze zgłaszającymi.
 1. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, w czasie Mszy Św. będziemy też wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost  i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 1. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 16.40 będziemy modlić się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 18.00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 1. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Zmiana tajemnic różańcowych po sumie.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kościół i brzózki mieszkańcom ul. Kościelnej. Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.
 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i za ofiary potrzeby parafii złożone na konto parafialne. Bóg zapłać.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Alicja Chlebio l. 79. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
 • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.