WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2020

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Dzisiaj i jutro nie ma Mszy Św. i procesji na naszym cmentarzu parafialnym. Msze Św. w kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00, w Chutczu o godz. 9.30, w Petryłowie o godz. 10.40.
 2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
 3. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte w następujących godzinach: 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00, w Chutczu o godz. 9.30, w Petryłowie o godz. 10.40
 4. W tym roku przez wszystkie dni listopada można wybrać 8 dni i duszom w czyśćcu ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Odpust mogą też zyskać wierni w domu jeśli nie mogą go opuścić ze względu na chorobę lub kwarantannę jeśli duchowo będą na cmentarzu a pozostałe warunki spełnią w najbliższym możliwym czasie. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
 5. Nabożeństwa wypominkowe dzisiaj, jutro i w niedziele listopada o godz. 16.30, i od 3 do 7 listopada o godz. 17.30. Kartki wypominkowe z datami na poszczególne dni modlitwy za zmarłych i koperty są położone na bocznym ołtarzu
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek Msza zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00. . W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00.
 7. Dziękujemy rodzinom z ul. Chuteckiej za sprzątanie kościoła, grabienie liści i ofiarę. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 10. Prasa katolicka N. , G.N., Mały G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła.
 11. Przypominamy, że ze względu na ograniczenie liczby wiernych w kościele z powodu epidemii Msze Św. w soboty o godz. 18.00 są celebrowane jako niedzielne tzn. kto będzie uczestniczył w tej Mszy Św. wypełnia obowiązek uczestnictwa w Mszy niedzielnej.
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Zdzisław Majówka l. 85 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… 
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.