TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 czerwca 2020

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w Petryłowie o godz. 10.30, w Chutczu o godz. 11.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Święta zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego godz. 18.00, będziemy też dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa i prosić o nowe i święte powołania do pracy w Kościele. W I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. Pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18.00.
  4. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
  6. Rodzinom z ul. Kościelnej dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę. Bóg zapłać.
  7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.
  8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
  9. 25 czerwca zmarła + Krystyna Brzyska l. 61, jej pogrzeb w środę o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie…