TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 listopada 2020

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
 2. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
 3. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
 4. Nabożeństwa wypominkowe w niedziele listopada o godz. 16.30. Kartki wypominkowe i koperty są położone na bocznym ołtarzu
 5. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Laski.
 6. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na utrzymanie MSD w Lublinie, dziękujemy też za ofiary indywidualne na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 7. Tygodniki katolickie N. i G. N., są do nabycia w przedsionku kościoła, kalendarze maryjne w zakrystii.
 8. Msza Św. w sobotę o godz. 18.00 celebrowana jest jako niedzielna.
 9. Ze względu na epidemię w tym roku poświęcone opłatki przedstawiciele Rady Duszpasterskiej będą przynosili do rodzin naszej parafii od niedzieli 15 listopada b. r. rodziny, które mają groby swoich bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym prosimy o dokonywanie opłaty na utylizację śmieci z cmentarza za 2020rok w kwocie 20zł od rodziny, ponieważ od jesieni ubiegłego roku o 100% wzrosły opłaty za wywózkę śmieci z cmentarza, prosimy też o uregulowanie zaległości. Opłaty za śmieci można dokonać u radnych lub w kancelarii parafialnej.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Mikołaj Zamłynny l. 97. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.