TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 października 2020

 1. Dzisiaj w kościołach, które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
 2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę.
 3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych W naszym kościele Msze Św. będą sprawowane według następującego porządku: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 17.00, w Chutczu 9.30, w Petryłowie 10.40. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. 1 i 2 listopada na cmentarzu nie będzie Mszy Świętych i procesji.
 4. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia Msze Święte w następujących godzinach 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00, w Chutczu o 9.30, w Petryłowie o 10.40 Nie zapominajmy też, że w tym roku przez wszystkie  dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza (lub duchową obecność na cmentarzu) i zmówienie modlitwy    w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 5. Rodzinom z ul. Chuteckiej dziękujemy za sprzątanie kościoła i of. 30zł. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 7. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, Pan Tadeusz Misiura z synem Andrzejem gratisowo wykonali dach na budynku gospodarczym przy organistówce, za pięknie wykonaną pracę dziękujemy Bóg zapłać.
 8. Prasa katolicka N., G.N., Mały G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła.
 9. Kartki wypominkowe z datami na poszczególne dni modlitwy za zmarłych i koperty są położone na bocznym ołtarzu.
 10. Przypominamy, że ze względu na ograniczenie liczby wiernych w kościele z powodu epidemii Msze Św. w soboty o godz. 18.00 będą celebrowane jako niedzielne tzn. kto będzie uczestniczył w tej Mszy Św. wypełnia obowiązek uczestnictwa w Mszy niedzielnej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Danuta Bąk l. 83 z Koziej Góry i +Jan Kaniewski l. 70 z Chutcza, + Tadeusz Lenc l. 74 z Petryłowa, jego pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 X – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.