TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 18.00 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz.16.30. Liczba uczestników nabożeństw nie może przekroczyć 50 osób.
  2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcamy rodziny naszej parafii do modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji osób chorych i tych, którzy się nimi opiekują, służb medycznych i sanitarnych, o nawrócenie i pokój serca oraz o ochronę przed epidemią.
  3. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętych tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
  4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. W tej szczególnej sytuacji zatroszczmy się o osoby chore i starsze mieszkające obok nas np. pomagając im w zrobieniu zakupów.
  5. Odwołujemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które miały się odbyć w dniach 15-17 marca. Msze Św. w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym z udziałem do 50 osób. Sakrament pokuty i pojednania codziennie przed każdą Mszą Świętą.
  6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.
  7. Nauki przedmałżeńskie zostają odwołane.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Mieczysław Grad l. 75. Wieczny odpoczynek