TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.
 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Nie tylko dzisiaj w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
 1. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
 1. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Św. w naszym kościele w piątek o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 18.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 1. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicy w Chutczu o godz. 10.30, w Petryłowie o godz. 12.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 1. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.
 1. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii. Wszystkim za okazywaną troskę o naszą parafię serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.
 2. Na czas trwania epidemii w naszym kościele w Sawinie, będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta w niedziele o godzinie 15.30 (od najbliżej niedzieli 3 maja).