SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020

 1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, ze szczególną czcią zwróćmy się ku Niepokalanemu Sercu Matki, podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 18.00.
 3. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z bloków nr 43 lub nr 45 przy ul. Kościelnej.
 7. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 8. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Alicja Wołoszun l. 77. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 10. W tym tygodniu patronują nam:
  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.