PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 13 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Poniedziałek Wielkanocny. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter. Nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba.
  1. Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa.
  1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świętych dni miała piękną i godną oprawę, Radzie Duszpasterskiej dziękujemy za przygotowanie „grobu Pańskiego” i dekorację świąteczną kościoła, Panu Piotrowi za przeprowadzenie transmisji z Mszy Św. i nabożeństw. Bóg zapłać.
  1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tzw. niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.
  1. Msza Św. z racji odpustu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w kaplicy w Petryłowie w przyszłą niedzielę o godz. 10.40.
  1. Paniom z ul. Zielonej dziękujemy za sprzątanie kościoła na święta.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy dwie rodziny z ul. Zielonej.

8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w czasie świąt, za of. na kwiaty do „grobu Pańskiego”. Na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 500zł, Józef Bebko 50zł, bezim. 100zł, bezim. 200zł, bezim. 200zł, bezim 400zł,.bezim. 100zł, bezim. 100zł, wszystkim ofiarodawcom za troskę o naszą parafię wyrażamy ogromną wdzięczność. Bóg zapłać.