PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lipca 2020

 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. Nabożeństwo Fatimskie i Msza Św. zbiorowa jutro 13 lipca o godz. 19.00.
 3. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów.
 4. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerze. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.
 5. Pierwsza Komunia dzieci w sobotę 18 lipca o godz. 10.00 i 13.00, sakrament pokuty i pojednania dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 15.00 i 16.00.
 6. Rodzinie Błaszczuk dziękujemy za sprzątanie kościoła kwiaty i ofiarę, Bóg zapłać. Panu Piotrowi Wojciechowskiemu dziękujemy za pracę na rzecz parafii.. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. Zapowiedzi: Tomasz Płaska z Pliszczyna par. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie i Mariola Agnieszka Wanarska z Sawina par. tut. – zap. II
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Teresa Sawka l.58, jej pogrzeb jutro o godz. 14.30 Wieczny odpoczynek racz jej dać  Panie…
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy
  • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła.