PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”.
 1. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ w piątki o godz. 16.00 (dzieci) i 18.00 (dorosłych), a w niedziele o godz. 16.30 w Gorzkich Żalach. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
 1. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych dzisiaj po Mszy Św. wieczorowej o godz. 18.00.
 4. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się też drogą do świętości.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00. W I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00. W I sobotę powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00..
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej
 1. Dekorację świąteczną i „Grób Pański” w tym roku przygotowują mieszkańcy ul. Rynek i Zielonej.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Kamila Kanclerz l. 89, +Michał Krynicki l. 33 jego pogrzeb jutro o godz. 12.00 i +Tadeusz Przykorzyński l.67, jego pogrzeb jutro o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…