PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
 2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.
 3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego będą adwentowe dni skupienia 16 grudnia w kaplicach, 17 grudnia w kościele parafialnym.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem, w naszej parafii Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca. Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. o NMP o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po sumie, będzie to też dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.
 8. Nabożeństwo wypominkowe dzisiaj o godz. 16.30.
 9. W zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i kalendarze maryjne.
 10. Za sprzątanie i dekorację adwentową kościoła serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Krótkiej. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Laski.
 12. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, za ofiary składane z racji opłatka i na potrzeby parafii oraz na wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać. Dziękujemy też  przedstawicielom Rady Duszpasterskiej za zbieranie tych ofiar.
 13. Tygodniki katolickie N. i G.N. . są do nabycia w przedsionku kościoła.
 14. Msza Św. w sobotę o godz. 18.00 celebrowana jest jako niedzielna.
 15. Nowożeńcom Państwu Adamowi i Grażynie oraz wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 16. Szopkę i dekorację świąteczną przygotowują mieszkańcy ulicy Brzeskiej.
 17. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: +Tadeusz Mazurek i +Karol Świerkowski pochodzący z naszej parafii. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości
 18. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
  • w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
  • w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.