PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Msza Św. zbiorowa i pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w środę o godz. 19.00.
  1. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
  1. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem i orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  1. Odpust ku czci św. Izydora i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
  1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  1. Rodzinom z ul. Zielonej dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty. Bóg zapłać.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zielonej.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Pan Kazimierz odnowił sześć ławek z placu kościenego wymieniając siedziska, za tę inicjatywę i dar również serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać