OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 sierpnia 2020

 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W środę 5 sierpnia Msza Św. na cmentarzu przed odpustem parafialnym o godz. 18.00, wcześniej o godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych, kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Św. z poświęceniem kopru tylko w kościele o godz.: 8.30, 10.00, 40 nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego( intencje można zgłaszać już dzisiaj i przed nabożeństwem), 12.00 SUMA ODPUSTOWA z procesją celebruje Ks. Dziekan Józef Piłat, kazanie wygłosi Ks. Józef Trąbka, 17.00, do udziału w procesji zapraszamy dzieci szczególnie pierwszokomunijne w strojach, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, wspólnoty, służbę liturgiczną, o pomoc w organizacji procesji prosimy Radę Duszpasterską.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msze Św. w I piątek o godz. 7.30 i 18.00.
 7. O sprzątanie kościoła w środę i sobotę prosimy rodziny z ul. Kątek
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. 300zł złożyli P. Marianna i Stefan Sakowscy. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Krystyna Kierepka l. 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów