NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.
  1. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  1. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

  1. WIZYTA DUSZPASTERSKA:
    Poniedziałek :– od godz. 9.00  – 2ks. – Bachus

 – od godz. 14.30 – 2ks. ul. Nowoprojektowana 1A

Wtorek:

– od godz. 9.00 – 2ks. – Petryłów,

 – od godz. 14.00 – 1ks. ul. – Krótka i Laski. – 1ks.-  ul. Zielona

Środa:

– od godz. 10.00 – 2 ks. –  ul. Obłonie i Lubelska

– od godz. 14.30 – 2ks. – ul. Klitne i Zastawie.

  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Jan Kanclerz l. 55. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik.