NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  1. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia, a ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na świątynię Opatrzności Bożej.
  1. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy na trasie procesji, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Św. w Boże Ciało w kościele o godz. 8.00, 11.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 9.30, po Mszy Św. o godz. 11.00 procesja do czterech ołtarzy ulicami: Kościelną, Rynek i Brzeską. Prosimy Panów Strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji, a Radę Duszpasterską o pomoc w organizacji procesji, do czynnego udziału w procesji zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i osoby niosące chorągwie i feretrony, pamiętajmy o maseczkach ochronnych i o zachowaniu właściwej odległości. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
  1. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała, w piątek procesję organizują mieszkańcy Koziej Góry, w sobotę Malinówki i Łowczy.
  1. Msza Św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 19.00 (przynieśmy ze sobą lampiony).
  1. Rodzinom z ul. Kościelnej dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę i środki czystości. Bóg zapłać.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.
  1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie i of. bezim. 100zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.