JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 2. Dziś po Mszach Świętych odmawiamy Litanię do Chrystusa Króla.
 3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła.
 4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
 5. Nabożeństwa wypominkowe dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 6. Za sprzątanie kościoła i ofiarę dziękujemy rodzinom z ul. Krótkiej. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Krótkiej..
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i za ofiarę 100zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki katolickie N. i G.N. i Mały G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, kalendarze maryjne w zakrystii.
 10. Msza Św. w sobotę o godz. 18.00 celebrowana jest jako niedzielna.
 11. Od ubiegłej niedzieli przedstawiciele Rady Duszpasterskiej przynoszą do naszych domów poświęcony opłatek, prosimy o przyjęcie ich z życzliwością, u radnych jest też możliwość opłaty za wywóz śmieci z cmentarza za rok 2020 (20zł od rodziny).
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.