JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, któremu oddajemy cześć codziennie po Mszy Św. wieczorowej, w niedzielę o godz. 16.40.
  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

Procesję organizują; w poniedziałek gromadzący się na modlitwie w kaplicy w Petryłowie,  we wtorek w modlący się w kaplicy w Chutczu, w środę mieszkańcy Sawina.

  1. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ul.: Brzeską, Przechodnią i Kościelną, po procesji poświęcenie wianków.
  1. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  1. Msze Święte w naszym kościele od przyszłej niedzieli będą celebrowane o godz. 8.00, 12.00 i 17.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 15.30.

7 .Za sprzątanie kościoła w środę i sobotę oraz of. ofiarę dziękujemy rodzinom z ul. kościelnej.  Bóg zapłać.

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.
  1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i dwie ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Ryszard Kasiczak l. 90. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.