DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 września 2020

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Zbiórka ofiar do puszki na rzecz migrantów i uchodźców dzisiaj po Mszach Św.
 2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30 . Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
 4. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00 będziemy też prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek Msze Święte ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.. 7.30 i 17.00. W pierwszą sobotę na Msza Święta o Niepokalanym Sercu Bożej Matki o godz. 17.00.
 6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa.
 7. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i wrześniowe kwiaty do naszej świątyni. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie i ofiary indywidualne na potrzeby parafii oraz za prace gratisowo wykonane dla naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Prasa katolicka N. , G.N. i Mały G.N.. jest do nabycia w przedsionku kościoła.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Steć l. 87. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, jest patronem Czech.
  • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła,
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), patronka misji katolickich.
  • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.