DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 sierpnia 2020

 1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.
 2. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze Św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.
 3. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.
 4. Msza Św dziękczynna za tegoroczne zbiory w przyszłą niedzielę o godz. 12.00
 5. Msza Św. w lesie w Podchyliniu w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
 6. Rodzinom z ul. Kątek dziękujemy za sprzątanie kościoła i of. 60zł. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Ogrodowej.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 50zł, bezim. 100zł, bezim. 100zł, bezim. 500zł. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Teresa Charytanowicz l.56. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70),
  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.