DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 września 2020

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
 3. Paniom z ul. Chuteckiej dziękujemy za sprzątanie, wystrój kościoła i ofiarę. Bóg zapłać.
 4. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 5. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i ofiarę 100zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 6. Prasa katolicka N., G.N., jest do nabycia w przedsionku kościoła.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
  • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.