DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 października 2020

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski, dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
 3. Msza Św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie we wtorek 13X o godz. 18.00.
 4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą w czasie nabożeństwa różańcowego.
 5. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.
 6. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem.
 7. Za sprzątanie kościoła, grabienie liści i ofiarę dziękujemy rodzinom z ul. Chuteckiej. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 10. Prasa katolicka N. , G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła.
 11. Kartki wypominkowe z datami na poszczególne dni modlitwy za zmarłych i koperty są położone na bocznym ołtarzu.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii.