DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 sierpnia 2020

 1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
 2. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
 3. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
 4. Zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie wybuchu w Bejrucie dzisiaj po Mszach Św.
 5. Za sprzątanie kościoła i kwiaty dziękujemy rodzinom z ul. Kątek. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kątek.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności +Krzysztof Szmit l. 37 i +Danuta Chlebio l.83, jej pogrzeb w środę o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju;
  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.