DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i organizowanie w tym czasie rekolekcji czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.00(dzieci) i 18.00(dorośli) razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary składane dzisiaj do puszki przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
  1. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach i polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  1. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  1. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.
  2.  Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych są prowadzone o godzinie 18.00 po Mszy Świętej niedzielnej ( w okresie Wielkiego Postu).
  3. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej
  1. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 15 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Prałat Sławomir Laskowski. Program rekolekcji na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie. Uwaga: rekolekcje odwołane!
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Danuta Świca l. 83. Wieczny odpoczynek