DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 19 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
 1. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
 1. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.
 1. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.
 1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
 1. Od jutra 20 kwietnia będzie mogła się gromadzić większa ilość wiernych, 1 osoba na 15 mkw. Czyli w naszym kościele parafialnym jednorazowo może przebywać 15 osób, w kaplicy w Chutczu 8 osób, w kaplicy w Petryłowie 12 osób, nie licząc wiernych, którzy zgromadzą się na zewnątrz, gdzie nie obowiązuje żaden limit, tylko zachowanie odległości 2 m między osobami. Osoby obecne w kościele czy poza nim muszą mieć założone maski zakrywające usta i nos.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby parafii, jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazywaną troskę o naszą parafię. Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zielonej.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Józef Bebko l. 79 i + Stanisław Kaczmarek l. 79. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 23 IV – św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski.
 • 25 IV – św. Marek Ewangelista,