DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia, dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
  1. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  1. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
  1. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.
  1. W imieniu ks. rektora MSD w Lublinie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz seminarium. Bóg zapłać.
  1. Pani wójt gminy Wierzbica informuje, że koncert charytatywny dla rodziny Pawluków z Bakus Wandy, która kilka dni temu straciła dom w wyniku pożaru odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 stycznia o godz. 13.00 w hali Szkoły Podstawowej w Wierzbicy

 

  1. W środę zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za otwarte domy, wspólną modlitwę, rozmowy, smaczne posiłki, ofiary składane z racji kolędy, panom za wożenie samochodami. Bóg zapłać

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która poniosła śmierć około 305 r.
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.