DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
 1. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom, dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na tacę na Krajowy Fundusz Misyjny.
 1. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Orszak Trzech Króli w naszej parafii w tym roku przejdzie ulicami: Kościelną, Kątek, Chutecką, Rynek, Brzeską zakończenie w szkole. po Mszy Św. o godz. 12.00. Panów z OSP prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom orszaku jak to pięknie i odpowiedzialnie czynili w poprzednich latach.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, w tym dniu serdecznie zapraszamy Radę Duszpasterską po sumie na spotkanie opłatkowe do domu parafialnego.
 1. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest następujący:
  • Wtorek – od godz. 9.00 –  1 ks. Serniawy i Kol. Serniawy,
  • Wtorek – od godz. 15.00 – 1 ks. ul. Stodoły i Spokojna,
  • Środa – od godz. 9.00 – 1 ks. Aleksandrówka, 1 ks. Chutcze Grądy,
  • Środa – od godz. 14.00 – 2 ks. ul. Chutecka,
  • Czwartek – od godz.9.00 – 1 ks. Chutcze,
  • Czwartek – od godz 15.00 – 1 ks. ul. Brzezina i Koziogórska,
  • Piątek – od godz. 9.00 – 1 ks. ul. Rynek, 1 ks. – Wólka Petryłowska,
  • Piątek – od godz. 15.00 – 1 ks. ul Brzeska,
  • Sobota – od. godz. 10.00 – 2 ks. – ul. Pod Borkiem, Polna, Podgrabowa
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Tadeusz Cechmistrzuk l. 61, Wieczny odpoczynek…