CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
  1. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
  1. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele.
  1. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
  1. Przypominamy, że w naszym kościele w maju w dni powszednie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.30 w niedziele o godz. 16.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Przypominamy też, o dodatkowej Mszy Św. w naszym kościele parafialnym, która będzie sprawowana w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, (do czasu zniesienia ograniczeń liczby uczestników w nabożeństwach).
  1. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół na dzisiejszą niedziele.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zielonej.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i na potrzeby parafii  wszystkim ofiarodawcom bardzo, ale to bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  1. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: P. Joanna i Jerzy, dziękując im za kwiaty módlmy się o piękną miłość małżeńską dla Nich..
  1. W piątek z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Waldemar Rybaczuk l. 74, jego pogrzeb jutro o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…