CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020

 1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
 2. Roraty w środę o godz. 6.30 i w czwartek o godz. 8.00, w czwartek Msza Św. za zmarłych od wigilii 2019 r. o godz. 8.00. Nowenna do Bożego Narodzenia dzisiaj o godz. 16.40, do środy po Mszy św. o godz. 17.00 a 24 grudnia w czwartek nowenna po roratach. W wigilię  nie będzie Mszy wieczornej. Ogień betlejemski w tym roku będzie tylko w kościele, nie będzie przynoszony do domów.
 3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia Pana Jezusa oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Pasterka w Chutczu o godz. 21.00, w Petryłowie o godz. 22.15, w kościele parafialnym o godz. 24.00. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
 4. Msze Św. w uroczystość Narodzenia Pańskiego w kościele o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.00, w kaplicach jak w niedziele.
 5. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte z poświęceniem owsa według porządku niedzielnego. Taca na rzecz KUL. W Święto Św. Szczepana i w przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza Św. w kościele o godz. 10.30.
 6. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 7. Kalendarze maryjne można nabyć w zakrystii, tygodniki katolickie N., G.N. i Mały G.N. w przedsionku kościoła.
 8. Za sprzątanie kościoła i ofiarę serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Nowoprojektowanej 1A. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła w czwartek prosimy kolejne rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1A.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i ofiary indywidualne na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: +Kazimiera Hawryluk l.83, +Helena Kiszowara l. 93. |Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…