29 NIEDZIELA W CIĄGU ROK 18 października 2020

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, to mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj składając ofiary do puszki po Mszach Św. na Papieskie Dzieło Dzięcięctwa Misyjnego.
  2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  4. Za sprzątanie kościoła, ofiarę i kwiaty dziękujemy rodzinom z ul. Chuteckiej. Bóg zapłać.
  5. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
  6. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na misje, za of. 200zł na potrzeby parafii i of. 200zł na kostkę. Bóg zapłać.
  7. Prasa katolicka N. , G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła.
  8. Kartki wypominkowe z datami na poszczególne dni modlitwy za zmarłych i koperty są położone na bocznym ołtarzu.
  9. Bardzo ważne ogłoszenie, ze względu na ograniczenie liczby wiernych w kościele z powodu epidemii Msze Św. od najbliższej soboty o godz. 18.00 będą celebrowane jako niedzielne (liturgia słowa z niedzieli z kazaniem, hymn „Chwała na wysokości…”, Credo, ogłoszenia), kto będzie uczestniczył w tej Mszy Św. wypełnia obowiązek uczestnictwa w Mszy niedzielnej.
  10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
    • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.