ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Dzisiaj poświęcenie pól w Petryłowie i Wólce Petryłowskiej o godz. 14.00.
  1. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intecji chorych i starszych połączona z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.00, prosimy rodziny i opiekunów o pomoc naszym siostrom i braciom cierpiącym w przybyciu do naszej świątyni. Msza Św. wieczorowa w kościele o godz. 18.00, w kaplicach o godz. 8.30. 
  1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 19.00.
  1. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Odpust w parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.