WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim. Ofiary zbierane dzisiaj do puszki przeznaczone są na świątynię Opatrzności Bożej.
 1. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.00. oraz w niedziele o godz. 16.30.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa o powołania w czwartek o godz. 18.00. Msze Św. w piątek o godz. 7.30 i 18.00.
 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę. W drugi dzień Zielonych Świątek w święto NMP Matki Kościoła 10 czerwca w naszej parafii dzień chorego. Msza Św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych dla osób chorych i starszych o godz. 10.00.
 1. Poświęcenie pól dzisiaj w Koziej Górze i godz. 15.00, w Łowczy i Kolonii Łowcza o godz. 18.30, w Petryłowie i Wólce Petryłowskiej w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 1. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Zbigniewa Pajło l. 49. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
 • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.