TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych.
 1. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wypominkowe od piątku do niedzieli o godz. 16.30, od 4 do 8 listopada o godz.17.30, w niedziele i 11 listopada o godz. 16.30.
 1. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o godz. 8.00, 9.30 i 17.00. Msza Święta w intencji zmarłych zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 11.30, procesja o godz. 11.00.
 1. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w kościele o godz. 9.00, 10.30 17.00. Na cmentarzu o godz. 12.00, procesja o godz. 11.30. Jeśli będzie padał deszcz Msze Św. będą w kościele.
 1. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich wyrzucając segregowane śmieci w wyznaczone miejsca Przygotujmy także nasze serca.
 1. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 1. O sprzątanie kościoła w czwartek i w sobotę prosimy po raz kolejny rodziny z ul. Stodoły i z ul. Spokojnej.
 2. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Helenę Łubkowską l. 81. Wieczny odpoczynek… 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.